Çeşme – Ildır Balık Avı

çupra çeşme ıldır

Geçen ay Kiraz’dan arkadaşlarla Çeşme-Ildır’a tekne ile balık avına gittik. Bu şekilde tur olarak ilk kez tekneden avlandım. 2009-2010 yıllarında İstanbul’da abimlerle tekne ile açılıyorduk ama o kişisel tekneydi.

Öncelikle Ildır’dan bahsetmek istiyorum. Gece 2.30 gibi Kiraz’dan yola çıktık. 5.30 gibi Ildır’daydık. Yol boyunca görmediğimiz kadar arabayı Ildır yoluna girdiğimizde gördük desem abartı olmaz. Ildır’a vardığımızda ise iyice şaşırdım. Sabahın körü olmasına rağmen her yer ışıl ışıl ve hareketliydi. Kahveler, marketler, pastaneler açıktı. Bu ilk şoku atlattıktan sonra teknemizin durduğu limana geçtik. Sabah 6 gibi başlayan serüvenimiz akşam 6’ya kadar sürdü.

Av açısından güzeldi. Mercan, çipura, karagöz ve kupesler tuttuk. Yanımda aksiyon kamerasını götürmeme rağmen gün içerisinde heyecandan çekmeyi unutmuşum (: Çekmeyi akıl ettiğim videolardan bir kolaj hazırladım. Aşağıda izleyebilirsiniz Çeşme – Ildır Balık Avı videomuzu. Bir tane kiloya yakın çipura tuttum, tabi bunu da videoya almayı unutmuşum :) Foto olarak mevcut -> tuttuğum çupranın fotosu ayrıca videoda da görebilirsiniz.

4 Comment

  1. huseyin says:

    güzel bir blog yazısı eline sağlık
    videoda bitiş olsaymış iyiymiş.

  2. Sağ ol Hüseyin, videoda bitiş olmadığını 2 gün önce izlerken farkettim ben de :) Yeni videoda bitiş var bu arada, onun da yazısını yazmak lazım.

  3. […] balık avı yazısı ile tekrar karşınızdayım. Geçen ay Çeşme Ildır’a balık avına gitmiştik ve blog’da bunu yazmıştım. Bu ay da Didim Akbük’e gittik avlanmaya. […]

  4. Burak Şahin says:

    Oooo balık dedi mi akan sular durur Uğur abi.. Blog hayatında başarılar abicim.

Yorumlar Kapalıdır.