CSS Açıklama Satırı

Bugün açıklama satırlarından gidiyoruz. Kitap Rehberi‘ni kodlamaya başladım ve takıldığım soruların cevaplarını bulup yazı olarak girmeye karar verdim. Az önce açıklama satırının ne olduğunu ve HTML’de açıklama satırının nasıl yazıldığını belirtmiştim. Şimdi de CSS‘de açıklama satırının nasıl yazıldığından bahsedeceğim. CSS’de açıklama satırı aşağıdaki örnekteki gibi yapılmaktadır.

#ustbolum {
width:800px;
} /* banner bulunan bölümün css kodlarının bitişi */

Burada ” /* ” ve ” */ ” işaretleri arasında kalan bölüm açıklama satırıdır.

5 Comment

 1. Hüseyin says:

  php, java, c# gibi dillerde de

  /* acıklama */

  şeklinde açıklama satırı oluşturabiliyoruz.. bazen işe yarıyorlar :)

 2. Eğer açıklama satırı kullanmayı alışkanlık haline getirirsek bence bazen değil çoğu zaman işe yararlar :) Kodların içinde kaybolabiliyor insan.

 3. “Usta bir programcı yorum satırlarını sık kullanır” diye bir söz vardı. Nerede duyduğumu şimdi hatıralayamıyorum. Ama şu bir gerçek yorum satırları vazgeçilmezdir.

  Bu arada “Yorum Yazmadan Önce” bölümünü okudum ve çok hoşuma gitti. Bu tür birşeye ilk senin sitende rastladım. Gayet mizahi ve yaratıcı bir yazı olmuş. “v” harfi yerine “w” harfi yazanlara sinir oluyorum.

 4. Ahmet teşekkürler yorumun için. “Yorum yazmadan önce” bölümüfikir olarak Süleyman Sönmez’e ait. Gerekli açıklamaya aşağıdaki adresten ulaşabilirsin.
  http://ugursamsa.ugurs.com/turkcemi-kirletmeyin/

 5. […] CSS ve HTML‘e giriş yaptık. […]

Yorumlar Kapalıdır.