iTunes

Yaklaşık 2 aydan beri müzik dinlemek için iTunes‘u kullanıyorum. Pardus kullandığım dönemlerde müzik dinlemek için Amarok programını kullanıyordum. Amarok’un bir şarkının kaç kere çalındığını gösterme, çalınan şarkının kategorisine uygun şarkıları gösterme gibi güzel özellikleri vardı. Windows kullanmaya başlayınca bu özellikleri karşılayacak bir program aramaya başladım. Ve iTunes‘u buldum desem yalan olur. iPod Shuffle sahibi olduğum için iTunes zaten bilgisayarımda kuruluydu fakat iPod‘a müzik yüklemekten başka bir amaçla kullanmıyordum. Gördüm ki iTunes‘da bir şarkının kaç kere çalındığı gösterme özelliği var. Ardından iTunes kullanmaya başladım. Kullandıkça ne kadar kaliteli bir program olduğunu görüyorum.

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi dinlediğiniz albümün ya da sanatçının resmini programın üst kısmında görmeniz mümkün. Bunun için albümlerin klasörlerinde sanatçıların ya da albümlerin resimlerinin olması yeterli. Klasörlerinizde albümlerin resimleri yoksa resim bölümünü boş gösterecektir. Eğer böyle bir görüntü istemezseniz  iTunes‘u aşağıdaki resimdeki gibi de kullanabilirsiniz.

Ayrıca iTunes‘da “Top 25 Most Played” bölümünde en çok dinlediğiniz 25 şarkıyı sıralanmış şekilde bulabilirsiniz.

iTunes‘u istediğimiz zaman Advanced->Switch to Mini Player’a tıklayarak aşağıdaki gibi küçük boyuta taşıyabiliriz.

iTunes‘un son sürümünü ücretsiz olarak indirmek için burayı tıklayın. Açılan sayfada ise “Download iTunes Free” seçeneğine tıklayarak iTunes‘un son sürümünü indirebilirsiniz.

1 Comment

  1. diln says:

    iTunes den ipoduma şarkı yükleyemiyorum..acil yardım edebilir misiniz?? Ayrıca eskiden ipodda şarkı çalıyodu artık oda olmuyo hemen kapanıyo

Yorumlar Kapalıdır.