Limewire Dosya Paylaşım Programı Kullanma ve İndirme

Daha önceleri windows’ umda kullandığım Limewire ‘ı Pardus ‘umda da kullanmaya devam ediyorum. Bilindiği gibi Limewire bir dosya paylaşım programıdır. Dosya paylaşım programları kullanıcılarının kendi dosyaları diğer kullanıcılarla paylaşmasına ara buluculuk yapan programlardır. Bu programlar arasında benim en çok kullandığım program ise Limewire. Limewire’ ı buradan indirdikten sonra bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Kurulumu gerçekleştirmek için kurulum dosyasına tıklamanız yeterli olacaktır. Program yüklendikten sonra Limewire ara yüzü ile karşılaşacaksınız. Burada dosya indirmeniz için yapmanız gereken “Search” butonuna tıklamak.

“Search” butonuna tıkladığınızda yukarıdaki gibi bir görüntü ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda yapmanız gereken “Filename” yazısının hemen altındaki kutucuğa aramak istediğiniz dosya ile ilgili kelime yazmak. Kelimeyi yazıp “Search” butonuna tıkladıktan sonra yukarıdaki resmin sağ tarafı gibi bir görüntü gelecektir karşınıza. Burada Limewire aradığınız dosya ile ilgili dosyaları size sunmaktadır. Listeye göz gezdirin ve size uygun olan dosyanın üzerine gelip mouse’ a sağ tıklayın. Sağ tıkladığınızda “download” seçeneğine tıklayarak istediğiniz dosyayı indirebilirsiniz. Ayrıca dosyaların yüklenme durumunu arama listesinin hemen altında bulabilirsiniz.

12 Comment

 1. maske says:

  ben liwe mire yi indiriyorum hata veriyor bi yardım etseniz.! tşk.

 2. mehmet says:

  limewire indirdiğimde çalıştıracak program bulamıyor ne yapmalıyım yardım eder misiniz?

 3. “Download” sayfasında seçenekler var. Ücretsiz olması için “Get Basic” seçeneğine tıklıyoruz. Ardından “I will not use LimeWire for copyright infringement” seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki sayfaya yönlendirilmeniz lazım. http://www.limewire.com/download/version.php . Buradan Windows kullanıcıları Windows’u, Linux kullanıcıları Linux’ü, Mac kullanıcıları ise Mac’i seçmelidir. Siz büyük ihtimalle yanlış dosyayı indirdiğiniz için işletim sisteminiz hangi programla açacağını bilmemiştir.

 4. mehmet says:

  harika bi program

 5. alperen says:

  arkadaşlar orda yazıların içinde buradan var tıklayın yükler
  bide bu discover için uygun demi

 6. arkadaslar manyak bi program yuklemenizi öneririm

 7. break_qirL says:

  Güzel program Teşekkürler ;) millet sagopa kajmerin yeni albümü süper dinleyin :P:P Türkçe rap….!!!!

 8. beyza says:

  bu çok güzel birşey herkesin kullanmasıını tavsiye ederim….!!!:D

 9. aslıhan says:

  ben bu programı nasıl indirebilirim lütfen bana yardım eder misiniz?????

 10. punq girlss says:

  Ya indiriyorum ama umarım pişman olmam :Z

 11. sevtap says:

  ya arkadaşlar ben programı indirdim ama ingilizce olarak indi nasıl türkçeye çevirebilirim lütfen yardım edin

 12. eren says:

  henüz iniremediğim için bişey söleyemem ama güsel bi şeye benzio.

Yorumlar Kapalıdır.