Slumdog Millionaire – Milyoner

Son haftalarda bol bol sinemaya gidiyor, olmadı evde ya da arkadaşlarda filmler izliyorum. 4 gün önce Burak‘larda Milyoner’i izledik. Türkçe’ye tam olarak çömez milyoner olarak çevrilebilen film bilmem kaç dalda oskar ödülü de almıştı zaten.

Film Hindistan’a yaşayan ve bir gün bizdeki ‘Kim 500 milyar ister?’ yarışmasına katılan bir gencin hayatını konu almakta. Yarışmaya katılan genç (Jamal K. Malik gerçek adı Dev Patel) en yüksek miktarı kazanır ama yoksul bir yerde yetiştiği ve eğitimsiz olduğu için onun bu ödülü hile yaparak kazandığını düşünenler vardır. Filmde iyi bir senaryonun haricinde, çok iyi bir Hindistan tanıtımı da görüyoruz. Bu noktada sinemamızda bu tür bir eksikliğin olduğunu düşünüyorum. Keşke biz de güzel filmlerle dünyaya ülkemizi tanıtabilsek. En güzel reklam bu şekilde olacaktır. Yabancı medya kuruluşlarına milyonlar akıtarak değil.

Filme dönecek olursam, 10 üzerinden 9 veriyorum ve kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Tür : Romantik / Dram / Suç
Gösterim Tarihi :
27 Şubat 2009
Yönetmen : Danny BoyleLoveleen Tandan
Senaryo :
Simon Beaufoy , Vikas Swarup (Kitap)
Yapım : 2008, ABD / İngiltere , 120 dk.

Oyuncular : Dev Patel (Jamal K. Malik) , Anil Kapoor (Prem Kumar) , Saurabh Shukla (Sergeant Srinivas) , Rajendranath Zutshi (Yönetmen olarak Raj Zutshi) , Jeneva Talwar (Vision Mixer) , Freida Pinto ( Latika)

3 Comment

  1. Peki, izleyelim :)

  2. Ben de sevdim,keyifliydi..
    En azından farklıydı,senaryo işleniş ve karakterler akılda kalıcıydı..

  3. fadime says:

    çok güzel bir filmdi yaa :)) çok fazla film seyrederim. bunun gibisini hiç seyretmemiştim :))

Yorumlar Kapalıdır.