The Bathroom Cafe – Futian

futian 2

Henüz Çin’e gidememem bir yandan faydalı olmuyor değil. Bu geçen sürede araştırmalarıma devam ettiğim için ortamda çekeceğim yabancılığın azaldığını düşünüyorum. Ayrıca bazı gelişmeler de olmuyor değil. Örneğin yaşayacağım şehir olan ShenZhen’in hangi bölgesinde ev tutacağım da belli oldu. Bu gelişmeler oradaki bir abimizin bizi yönlendirmesi sayesinde oluyor. Kendisi uzun süredir Hong Kong – ShenZhen civarlarında iş yapıyor ve yaşıyor.

Ben ShenZhen’in Futian bölgesinde yaşayacağım. Futian’ı merak edenler Flickr’dan bakabilirler. Futian ile ilgili araştırma yaparken ilginç bir kafeye rastladım. Kafenin adı “The Bathroom Cafe“. Aslında kafenin adı “The Toilet Cafe” olmalıymış ama müşteri kaybı olur diye öyle koymamışlar galiba :) Kafenin özelliği yemek yerken koltuklar yerine klozetlere oturmanız, tabakların klozet şeklinde olması ve masanızın alt bölümünün aslında bir lavabo olması. Ne kadar iştah açıcı değil mi? Artık bu masada hamamböceği mi yersiniz başka bir böcek mi orası size kalmış :)

İlerleyen zamanlarda blogda futian bölgesinden çokca bahsedeceğim ortada. Şimdilik Flickr’dan kullanacabileceğim 1-2 fotoğrafla idare etmenizi öneriyorum. Yakın zamanda kendi fotoğraflarımı paylaşırım diye düşünüyorum. “The Bathroom Cafe” fotoğraflarını da çekebilirim umarım (kapanmış olma ihtimali de var).

Bu yazı benim “Çin’de Hayat” kategorisindeki ilk yazım olarak tarihe geçiyor. Bu kategori yakında Çin hakkındaki bilgilerle dolup taşacak. Beni takip etmeye devam edin :)

futian
futian

Kaynaklar;

3 Comment

  1. Erdal says:

    Çin de seni zorlayacak hususların başında yemekler gelecek herhalde.

  2. Maalesef öyle görünüyor Erdal. Ama şöyle de bir durum var. Marketlerde herşey satılıyormuş yani evde yemeğimi yaparsam problem görünmüyor gibi. Bir de Burger King’in “Chicken Royale” menüsünü çok sevmem ve bıkmayacak olmam avantajlarımdan birisi :)

    Orada evime yerleştiğimde kendi yemeklerimi yapıp yemeyi düşünüyorum.

  3. Daha bu kafeyi bulamadim. Acik adresi bilen var mi? :P

Yorumlar Kapalıdır.