Ubuntu 7.10

Az önce bilgisayarıma Ubuntu 7.10’u kurdum. Okuldaki eğitsel yazılım projesinde macromedia flash kullanmam gerektiği için Ubuntu‘yu Windows ile beraber kurdum. Yani hem windows yüklü olacak hem de linux. Bu işlemi gerçekleştirmek için önce windowsu ardından da Ubuntu‘yu kurmamız gerekiyor. Ubuntu‘yu daha önce de kullanmıştım. Bakalım bu kullanışımda ne kadar memnun kalacağım. Umarım çok uzun süreli bir kullanım olur. Yani ömürlük : )

Siz de bilgisayarınıza Ubuntu kurmak istiyorsanız Ubuntu‘nun son sürümünü buradan indirebilirsiniz. Yok ben indirme ile uğraşamam diyorsanız Ubuntu‘nun CD’ye yazılmış halini adresinize ücretsiz olarak şuradaki sayfadan isteyebilirsiniz. Cd istemek için yapmanız gereken “ I want to request CDs of Ubuntu 7.10 (Gutsy Gibbon)” linkine tıklamak. Eğer üye değilseniz üye olmanız ve gerekli bilgileri doldurmanız gerekiyor. Gelecek yazılarımda Ubuntu ile ilgili gelişmeleri aktarıyor olacağım.

4 Comment

  1. […] Ubuntu‘yu kurmadan önce internetten .iso dosyasını indirmiştim. Normalde Cd yazmak için Windows’da boş Cd’yi açıp "Bu dosyaları Cd’ye yaz" butonunu kullanıyordum fakat .iso dosyasını bu şekilde yazdıramayacağım için Nero‘ya ihtiyaç duydum. Nero 8′i buradan indirebilirsiniz : Nero 8 Download. […]

  2. Yazıyı yazalı bir seneden fazla olmuş ama yorum yazmamda sorun yok sanırım :) Umarım şu an hala Gnu/Linux kullanmaya devam ediyorsundur. Yoksa hayat windoz la geçmez ya :) Neyse bir ara pardus denemeni tavsiye ederim. iyi çalışmalar….

  3. Merhaba Cihan,
    Geçen yazdan önceki iki ay ve yaz ayı, yani toplam 5 ay pardus kullandım. Arada değişiklikler yapıyorum böyle :) Dün gece ubuntuyu kaldırıp tekrar pardus kurdum :)

    Bu arada senin sitende yorumları nasıl okuyoruz? :)

    Bu yıl Linux şenliği İzmir’de yapılacak. Aktif olarak görev alacağım. Şu anda toplantılar devam ediyor. İlgileniyorsun madem belirteyim dedim.

  4. Bende bir arch bir red hat gidip geliyorum dağıtımlar arasında pardusum sabit ama değişmiyor :D

Yorumlar Kapalıdır.