2009/2 Öğretmen Atamaları

Meb bugün kadroları açıklamış. Bizim bölüme (Bilgisayar öğretmenliği) toplam 507 kişi atanacakmış, bunların 190’ı kadrolu olacak. MEB okul öncesi öğretmenlerinin açığını diğer bölümlerden kısarak kapatmaya çalışıyor. Benim bu atamada atanmam imkansız gibi (79.6 puan aldım). Kasımda ya da şubatta atanırım umarım. Aşağıda hangi bölümden kaç adet öğretmen alınacağının listesi var. Resime tıklayarak büyütebilirsiniz.

atama

3 Comment

  1. Elif says:

    Bilişim Teknolojileri için bu kadar az atama beklemiyordum, çok ilginç. Umarım en kısa zamanda atanır, kurtulursun.

  2. BÖTE mezunlarından toplam 390 kişi atancakmış, yani verilen 500 rakamının neredeyse yarısı TEF mezunlarına ait. Umarım atama olur ama umudum pek yok.

  3. Halid says:

    Biz bötecilerin neden değeri anlaşılmıyor, bilişim sektörü tüm dünyada en ileride gelen alanken bizim devletimizde bu kadar geri planda kalması neden dedirtiyor. CEIT fuarları ve konferansları tüm dünyadaki değerini artırırken Türkiye’de neden geri plana düşüyor ? Böyle gittikçe de BÖTE’ci mezunlar özel sektördeki yerini artırmaya başlıyor, bir bilgisayar mühendisinden daha çok tercih ediliyor, bunun nedeni kaprissiz ve daha az maaşa çalışabilmesi, oysa bir bilgisayar mühendisinden az şey öğrenmiyoruz..

Yorumlar Kapalıdır.