Gerçek Sofralar, Gerçek Muhabbet

2 hafta önce Yeni Rakı’nın blogger’lara özel bir etkinliğine katıldım. Biraz yoğunluktan, biraz da üşengeçlikten bu yazıyı ancak yazabiliyorum :)

Friendfeed üzerinden haberdar olduğum etkinlik için öncelikle blogumuzda ‘Gerçek Sofralar, Gerçek Muhabbet‘ üzerine bir yazı yazmamız gerekiyordu. ‘Yine mi güzeliz, yine mi çiçek‘ yazım bunu karşılıyordu. Yalnız belirtmem gerek ki bu yazıda Yeni Rakı adının geçmesi vs istenmedi. Bu da etkinliği Yeni Rakı’dan çok rakı muhabbetine yoğunlaştırıyordu. Güzel bir tercih yapılmıştı. Yazılar yazıldıktan sonra (ki 108 blogger görüşlerini yazdı) artık etkinlik için hazırlıklar arka planda başlamıştı.

Mekan olarak aşağıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi Madam Despina seçildi. Madam Despina geçmişi eskiye dayanan, fasıl için çok iyi, Kurtuluş’ta bir mekan.

Madam Despina’yı daha önceden bilmeyen davetliler için, önceden telefonla aranıp adres bulunamaması durumunda yardımcı olabiliriz denmesi ince düşünülmüş bir olaydı.

Mekana gittiğimizde her şey hazırlanmış, yavaştan muhabbete başlanmıştı. Bir süre sonra gelen Yeni Rakı fasıl ekibi kıvama gelen topluluğu çoşturmaya yetti.

Rakının da iletişimimizi kuvvetlendirmesiyle birlikte çok güzel bir gece geçirdik. Gecenin sonunda evlere servis kaldırılması da düşünülmüş bir başka olaydı.

Ayrıca bloglarımızda yazdığımız yazılar bir kitapta toplanarak, geceye katılan davetlilere hediye edildi. Söz uçar yazı kalır, blog uçar kitap kalır :) Az yamuk çıksam da aşağıdaki fotoğrafta kitabı görebilirsiniz :)

Ayrıca etkinlikten sonra da aranıp geceden memnun kalıp-kalmadığımızın sorulması, eksik gördüğümüz şeyler varsa -ki benim yoktu- belirtmemizin istenmesi hoş bir davranıştı. Tüm bu güzelliklerden sonra Yeni Rakı sosyal medyada ‘yeni’ bir devri başlatmış oldu bence. Kendi adıma teşekkür ediyorum.

Etkinliğin iletişim danışmanı Ercüment’in yazısına ulaşmak için : Bir “Sosyal Medya” Hikayesi…

Gecede çekilen fotoğraflar için : Yeni Rakı gecesi fotoğrafları