Hayat akıp giderken…

Ne zamandır buraya bir şeyler karalamadığım için kendimi körelmiş hissediyorum. Son zamanlardaki gelişmeleri buradan yazmaya çalışacağım.

Öncelikle 4 yıl boyunca iyi-kötü günler yaşadığım güzel İzmir’den ayrılmak zorunda kaldım. Ege Üniversitesi bilgisayar öğretmenliği bölümünü bitirmiş bulunmaktayım. Geçen cumartesi günü yapılan KPSS sınavına girdim ama öğretmen olmayı düşünmüyorum.

Okulumun son dönemlerinde yurtdışında çalışmak üzere bir iş teklifi aldım ve kabul ettim. Bugün de bu işin detaylı görüşmesini yaptım. Yarın pasaport çıkartacağım. Gideceğim ülke Çin Halk Cumhuriyeti. Çin’e gitmek isteyenler bu aralar vize sıkıntısı çekiyorlar. Dolayısıyla benim için de aynı durum geçerli. Sorunu çözmeye çalışağız. Eğer çözülürse ayın 15’ine kadar, olmadı temmuz ayı içinde Çin’e yerleşeceğim. Tabi vize alamama durumunda ağustos sonrasına kalma ihtimali de var. Bu arada hatırlatmakta fayda var Çin buradan uçakla yaklaşık 15 saat. Yaklaşık diyorum çünkü bölgesine göre değişiyor.

Çin üzerine araştırma yaptığımda bana en çok faydalı olan site Yavuz Selim Şen’in blogu olan Çin Günlüğü oldu. Kendisine bu hizmetinden dolayı teşekkür etmek lazım. Bu konuda gerçekten büyük açık var. İnternette ne kadar çok bilgi var desekte detaylı bilgi çok az. Aynı şeyler her yerde yazıyor ama Yavuz’un blogu böyle değil. Ben de Çin’e gittiğimde orası üzerine yazılar yazacağım. Şimdilik İngilizce yazmayı düşünüyorum fakat zamanla değişir mi bilmiyorum. Buradan da Türkçe bir şeyler yazarım diye düşünüyorum. Çin üzerine İngilizce yazılarımı www.lifeinshenzhen.com adresinde yayınlayacağım. Bu arada gideceğim şehir Shenzhen. Çin’in büyük şehirlerinden biri diyebilirim. Hong Kong ile komşu. Üretim üst düzeyde, özellikle elektronik üzerine.

Çin hakkında bir kitap okumak isterseniz size Ntv yayınlarının Ejder Şahlanıyor adlı kitabını öneririm. Çin hakkında yazacaklarım şimdilik bu kadar.

Bu arada okulun son dönemlerinde eğitsel yazılım ve tez ile uğraştım. Bunların haricinde baloya gittim.  Sürmeli otelde çok güzel 3 gün geçirdik. Sonrasında mezuniyetimiz gerçekleşti. Mezuniyetin ardından ben İstanbul’a geçtim ve yaklaşık bir hafta İstanbul’da kaldım. Sonrasında da uzun zamandır gelmediğim Mersin’e geldim. Vize alış tarihime göre bir süre daha Mersin’deyim. Bundan sonra bloguma daha sık yazmak istiyorum.

6 Comment

 1. Hüseyin says:

  Umarım Çin’de herşey istediğin gibi olur..

 2. ceoyavuz says:

  Hayırlısı uğurcum, Çinde görüşmek dileğiyle sağlıcakla..

 3. Emel says:

  İnşallah her şey istediğin gibi olur. Çin’den yazılarını bekliyoruz.

 4. Uğur Çin’e gidişin bence Marko Polo’nun gezisi kadar esrarengiz :)

  Uzaklarda oluşuna çok üzüleceğim. Ancak Internet bizlerin dostluğunu başlattığına göre mesafelerin önemi yok. Yeter ki sen oralarda bağlantı bul.

  Kendine iyi bak. Her suyu içme, her yemeği yeme, her havayı soluma, Tai Chi Chuan öğren ;)

  Görüşmek üzere dostum.

 5. Tüm yorumlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

  Süleyman Sönmez, nasıl başladıysak öyle devam ederiz. Ayrıca canlı canlı fırsatlar yaratabilirsek ne mutlu bize. Gönüller bir olsun yeter ki.

 6. Züleyha says:

  YOLUNUZ AÇIK HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN BAŞARILAR?

Yorumlar Kapalıdır.