Osmanlı Cumhuriyeti ve Muro

Blog’a uzun uzun ve detaylı yazı yazmayı bekleyince yazamıyorum. Friendfeed ağır basıyor bu durumda ve blog’a gereken ilgiyi gostermemiş oluyorum. Bu yüzden bundan sonra kısa da olsa bir şeyler yazmak istediğimd buraya yazacağım.

Dün kuzenim Can ile birlikte Osmanlı Cumhuriyeti’ni izledik. Aslında Forum Mersin – Cinebonus’a gidiş amacımız Issız Adam’ı izlemekti ama bilet bulamadık. Osmanlı Cumhuriyeti filmi için 21:30 seansına bilet aldık. Başrolünde Ata Demirer oynuyor. Biraz ciddi, biraz komedi tarzı bir film. Güldürürken düşündürmedi ama güldürürken hatırlattı bazı şeyleri. Genel anlamda vasat bir filmdi. Yani 10 üzerinden 6 diyeyim, sen anla (: Eğer daha iyi bir seçeneğiniz yoksa gidilebilir bir film aynı Muro gibi.

Muro’ya da geçenlerde gittim bu arada. Dur başlığı değiştirip ondan da biraz bahsedeyim (İlk başlık şöyleydi : ‘Osmanlı Cumhuriyeti’). Muro da Kurtlar Vadisi’nde oynayan Muro karakterinin filmi. Kurtlar Vadisi’ni izlemediğim için Muro’yu bilmiyordum ama filme gitmek için Kurtlar Vadisi’ni izlemiş olmanız farketmiyor. Muro devrimci bir arkadaş ve onun hapisten çıkışının ardında yaşadıklarını anlatıyor. Muro filmde ruslarla haşır neşir olmak durumda kalınca devrimcilik biraz yalan oluyor. Haklı değil desem yalan olur. Benim de yanıma bir tane rus hatun verin bırakın devrimciliği hayatım yalan olur : P Bu filmde 10 üzerinden 6 alır. Aslında 4 ama rusların hatırına 6’ya yuvarladım (:

Umarım gösterimden kalkmadan Issız Adam’a giderim. Ardından AROG’a da gitmek istiyorum. Sırf görmek için. Benim asıl tavsiyem 3 boyutlu film olacak. Eğer imkanınız varsa 26 aralık 2008’de gösterime girecek Bolt filmini kaçırmayın.