Sosuma Dokunma Burger King!

Burger King’in bir süredir soslardan para alması gerek benim gerekse arkadaşlarımın canını sıkmaktaydı. Burger King’in soslardan para almak yerine menü fiyatlarını artırması bile daha mantıklı bir uygulama olabilirdi. Bazı eksikliklikleri aşağıdaki yazıyla birlikte yazmaya çalıştım. Sizler de bizim gibi düşünüyorsanız Facebook grubuna üye olun ve bu uygulamaya bir son verelim.

Facebook sayfası : Sosuma Dokunma Burger King!

11 Comment

 1. […] Burger King’in sosları paralı yapmasını protesto etmek için tıklayın : Sosuma Dokunma Burger King! […]

 2. Rüya says:

  ya cidden ne paragöz çıktı bu burger king?
  sos için ayrı ücret istenir mi hiç!

 3. Sizi desteklemekteyim fakat burger king vb. fast food yiyecekleri yerine mahalle dönercisinden yemek daha mantıklı geliyor.

 4. @Can Dirgen, Burger King damak zevki olarak bence bir numara ama yaptığı bu uygulamayla birlikte birçok müşterisini kaybetti. Fast food yemiyorum ben ne zamandır :)

 5. ironman says:

  burger kingi çok beğeniyorum, mc donalds fanatiği arkadaşlarımı stekhouse u anlatarak burger kingde yemeğe ikna ettim birde ne göreyim koskoca burgerking 1 mayonezin 1 ketçabın hesabını yapar olmuş arkadaşım 1 tane ketçap istedi ek ücret istediler şaşırdık kaldık mc donalds ta gerçektende böyle şeyleri sorun yapmazlar, hem şaşırdım hem üzüldüm arkadaşlarada mahçub oldum. Bu tazr hareketler müşteri üzerinde son derece itici bir etki oluşturuyor.BU kadar büyük bir markayı yöneten insanlar neden bu ince hesapları yanlış yapıyorlar anlamak güç müşteri kaybını kaçınılmaz görüyorum

 6. NİLGÜN says:

  SOS PARALI OLMAZ, AYIP

 7. Space says:

  Aslında bu uygulama için Burger Kıng Yanlış yapıyor diyemeyiz.İnsanlarımız maalesef önce gözünü doyurmak adına free bir sosu abartacak kadar fazla alıp yemediği halde yada ihtiyacı olmadığı halde oldukça rahat israf edebiliyor.Para ile satıldığında cebimizden çıkan bir ödeme adına sadece gerektiği kadarını alan bizler ücretsiz olduğundada aynı insani tavırla hareket etmeyi öğrenebilsek ne mutlu ancak gıda sektöründe bu hassasiyeti gösteremediğimiz açıkça ortada’ki işletme soslara ücret uygulamasını getirmiş.Anlayışla karşılıyorum.

 8. merve says:

  bu kadar küçük şeylerin hesabını yapmayın insalardan aldığınız paraların karşısında zarar ettiğinizi düşünüyorsanız emin olun bizlerden zaten kazanıyorsunuz hemde fazlasıyla

 9. Fuat says:

  Sevgili Space,

  Küçücük hamburgerlerden 9-10 tl almasını biliyorlar. Burda niye müşteriyi savunmuyorsun? Kapitalist firmaların zaten dengesiz insan sömürme politakaları varken, bir de sosa ücret uygulaması yapmak vampirlik değil de nedir?

  “Efenim kar-zarar-israf-maliyet-açgözlülük…” kelimelerini geçiniz.O sosların tanesi 5 kuruştan fazlaya mal oluyorsa ben de 3yıl amerikada fast food üretim yerinde çalışmadım.

  Sizleri bir de Amerika’ya davet ederim. Orda fast food nasıl olurmuş görürsünüz. Amerikadaki Burger King bile burdakilerin 3-4 katı büyüklükte menüler verirken fiyatı burdakinin yarısı. Yurdum insanını çarpıp çırpmaktan başka birşey değil. Zengin zenginliyor, fakir fakirliyor.5 sos fazla verse ne vermese ne…

 10. Bir Bk prsoneli says:

  bn bk kasiyeriyim bizim rstrona cumartesi ve pazar günleri 1000 tane müşteri geliyo herkeze diyelim 5 sos verirsen eder sana 5000 sos bk o sosları bedava almıyoo siz sanıyosunuz 5 sosla batmazya ne olcak b,, sos verseler , bunun personel maaşları var suyu var elektriği var 7 24 temizliği var doğlgazı var vergisi var hizmeti var .bir menü 6.75 king chicken diyelim onun sarım kağıdı var taze günlük ekmeği var yeni çıkan tavuk eti var marulu mayonezi var bunlar kolay yapılmıyo .ayrıca içicek istiyolar bazı aç gzlüler neden full dolmuyoo diyolar patates neden az her şeyin bir gramajı var dimi aç gözlü türk milleti bende trküm 1 sosun parasını sen versen ne olur sanki kendine bakmayı biliyosun pahalı pahalı yaşamayıda biliyosun ne olur yani bir osun parasını veririsen batarmısın lan adamlar günlüğü 26 liraya çalışıyolar günlük 250 tane müşteriye bakıyolar hç düşünmüyosun dimi eskiden soslar bedavaydı niye paralı oldu aç gözlülüğünüz güzünden 1 menüye 5 sos oh ne güzel giren kime bkya mesala bnim 1 sene oldu burger kingte çalışalı müşterinin birine soso verdim ücretsiz ranch sos müdürüm gördü adam 5 lira kesti bnden nalet olsun dedim suç kimde biliyomusunuz sizde ADAMLAR YANIK ÜRÜN OLSUN YERE DÜŞEN EKMEK OLSUN PATATESİN YARIM OLSUN İÇECEK AZ OLSUN HEP EKSİK NEDENİNİ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ ATIK OLMASIN RESTORAN KARA GİRSİN DAHA ÇOK PARA KAZANALIM DİYE BUDA RESTORANIN İÇ TARAFI DIŞARDAN GÖZÜKTÜĞÜ GİBBİ DEĞİL BİR ORTA BOY KOLA 2.75 DIŞARDA 2.5 LİTRE KOLA 2.75 PARANIZA YAZIK TÜRK MİLLETİ !!!

 11. Management + PHD @ OXFORD UNIVERISTY says:

  Bu kadar sacma bir yorum gormedim. Yukaridaki yazi sirf kendini iyi gostermek ve hakli gostermek icin yazmista yazmis. sadece komik

  sen 5 tane sosun parasini yap ve para kazanacgini dusun. her 5 musteriden biri bile 5 sos almiyor, onuda gec 5 sos 25 kurus etmez. 10 kurus belki eder.

  Simdi sen sirf 10 kurus kazanicam diye musteri memnuyetini firlat al, onca musterini kizdir, sonra iyi bir adim attigini dusun. Kalitenizi artirarak fiyatinizida dusererek kazanc yaparsiniz, masrafi kisarak kaliteyi dusererek sadece elestiri kazanirsin.

  iyi sanslar burgerking, o kadar cok musteri kaybetinizki merkez binlarinda ilk okul cocugu calistiriyor olmalilar

Yorumlar Kapalıdır.