Spor Yapmak

Bugün ne zamandır aklımda olan bir ‘projeyi’ hayata geçirdim (: Evet spora başladım. Çin’e gitmeden önce orada aç kalacağımı ve kilo vereceğimi düşünüyordum. 2 ayda 3 kilo alıp geri döndüm. Ardında burada da kilo almaya devam ettim. Bir ara 76 kilo civarındaydım. Bugünlerde ise 75’in üstüne çıkmıyorum.

Dün geceden itibaren yediklerime dikkat etme, düzenli KPSS çalışma ve müsait günlerde spor yapma kararı aldım. Eğer uygulayabilirsem pazartesi, salı, çarşamba ve perşembeleri 16.00 – 18.00 arası Mersin Adnan Menderes Bulvarı’nda olacağım.

Bugün 1 saat rötarla 17.00 gibi evden çıktım ve koşu + hareket çalışmalarının ardından 18.15 gibi evdeydim. Spor yaptıktan sonra insan kendini çok huzurlu hissediyor. Malum yaz geliyor. Kilo vermek, formda kalmak lazım. Umarım bu başlangıçta son olmaz ve bir ömür boyu koşarım (:

Ek : Ara ara gelişmeleri yorum yapmak yerine yazıda belirteceğim.

 • 10 Mart 2009 : Spora başlangıç. Başlangıçta 75 kilogramdım.
 • 12 Mart 2009 : Sabah tartıldığımda 73.3 kilogramdım.
 • 16 Mart 2009 : Yaklaşık 1.5 saat yürüyüş + koşu + hareket yaptım. Aç karnına tartıldığımda 72.4 kilogram geldim.
 • 25 Mart 2009 : Bugün uzun zaman sonra tekrar yürüyüşe gittim. Son günlerde yürüyüşe çıkmamanın nedeni Mersin’de havanın yağmurlu olması. Hemen sıkıldığımı sanmayın. Bu arada anladım ki eğer spor yapmazsam yediklerime dikkat etmem imkansız (: Kilom 73.6 oldu.

9 Comment

 1. Başlamak kolay, önemli olan devam edebilmek. umarım devam edersin, Bunu ömür boyu yapmak lazım aslında :)

 2. mimi says:

  valla uğurcum sevindim ama hüseyinin dediği gibi umarım devam ettirirsin. insan sıkılıyo bazen bırakıyo. bende bugün yarın derken bi türlü başlayamadım :)

 3. Ben de ne zamandır bugün yarın diyordum. İnşallah devamı gelir. Bugün de çıktım spora. Yaklaşık 1.5 saat boyunca yürüdüm, koştum ve hareket yaptım. Süper :)

 4. azohba says:

  Uğur blogunu yeni takip etmeye başladım.Spora başladığına sevindim ben senelerdir düzenli olarak yapıyorum taekwon-do ve kick boxs tabi artık bizimki gecti sporu ancak sonucta sporun içindeyim bende umarım bırakmassın :).En azından her gün belli oranda mekik ceksende iyi gelirdi

 5. Azohba merhaba, takip etmene sevindim. Yazıda da belirttiğim gibi yaşamımın içinde bir bölüm ayırmak istiyorum spora. 2 gündür her tarafım ağrıyor hamlıktan :) Ama durmak yok.

 6. azohba says:

  :))) güzel arasıra yaz spora devam edip etmediğinide bizde takip edelim ugur.Bakalım sonunu getirebilcekmisin dediğin gib yazda gelirken :)

 7. Değişik bir şey olursa yazıda olmadı bu yazının altında yorumlarda yazarım gelişmeleri :) Hatta ara ara kilo da yazayım ileride takip amaçlı güzel olur. Bugün sabah kalktığımda 73.3 kilogram geldim :) Çok hızlı kilo veriyorum. Acaba ara mı versem sağlıksız kilo vermemek için :P

 8. azohba says:

  :)) tamam bu yazı altından takip edelim o zaman bakalım neler yapıcaksın :)

 9. adem says:

  allam ya olm kuzen o göbek gider mi len akıllı ol ye boşver gemi kaçtı bi kere:):):)

Yorumlar Kapalıdır.