Uğur Samsa

Yaşamak Direnmektir!

Uluslararası Böte Sempozyumu

Yazıma başlamadan önce BÖTE’ yi açıklamam faydalı olacaktır sanırım. BÖTE, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi’nin kısaltmasıdır. Üniversitelerin eğitim fakültelerinde eğitim veren bu bölüm ülkemizin ilk ve ortaöğretimine bilgisayar öğretmenleri yetiştirir. Yani Türkiye’nin bilişim sektörünü çok büyük ölçüde etkileyen insanlar diyebiliriz. Çünkü “ağaç yaş iken eğilir”. Eğer birşeylerin değişmesini istiyorsak temelden eğitim vermeliyiz. Bu da iyi yetişmiş bilgisayar öğretmenlerine ihtiyacımız olduğunu gösteriyor.

Bu yıl ikincisi düzenlecek olan BÖTE sempozyumu(II. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu) ise 16-18 Nisan 2008 tarihleri arasında Kuşadası Pine Bay Tatil Köyü‘nde gerçekleşecek. Sempozyuma yurt dışındn katılımcı ve konuşmacı olarak çeşitli misafirler de katılacak. Sempozyum programına buradan bakabilirsiniz.Dinleyici olarak katılmak içise buradan kayıt yaptırmanız gerekiyor. Yalnız bu duyuruyu yapmakta çok geç kaldım.

Biz de arkadaşımla ve danışman öğretmenimizle birlikte bizim tezi bildiri olarak sunacaktık ama son anda iptal etmek zorunda kaldık. Darısı başka sempozyumlara inşallah. 16-18 Nisan tarihleri arasında dinleyici olarak orada olacağım. Geleck olanlarla orada tanışabiliriz.

Follow Us

Advertisement