WordPress Öne Çıkarılmış Görsel

wordpress thumbnail

WordPress tabanlı bir blogunuz var ve öne çıkarılmış görseli olmayan yazılarınız mı var? O zaman doğru sayfaya geldiniz. Yaklaşık 8 yıldır aktif olan yemek blogumda eski tariflerin öne çıkarılmış görseli yoktu ve yeni temada aşağıdaki gibi benzer içerikler gösteriliyordu.

wordpress öne çıkarılmış görsel
wordpress öne çıkarılmış görsel

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi 1. ve 3. tarifin öne çıkarılmış görseli yok ve bu da kötü bir görüntü oluşturuyor. Bunun yerine aşağıdaki gibi sabit bir öne çıkarılmış görsel belirleyip, fotoğrafsız tarifler için bu görseli kullansın istiyordum. Yaptıktan sonraki durum da aşağıdaki ekran görüntüsünde.

öne çıkarılmış görsel
öne çıkarılmış görsel

Evet gördüğünüz gibi işlemi yaptıktan sonra belirlediğiniz görsel öne çıkarılmış görsel olmayan yazılarda görünüyor.

Sabit öne çıkarılmış görseli nasıl belirlerim?

Bunun için hazır bir eklenti var. Eklentimizin adı default featured image. Wordpress panelinize girip eklentiler -> yeni ekle kısmından ‘default featured image’ şeklinde aratarak eklentiye ulaşabilir ve blogunuza yükleyebilirsiniz.

default featured image
default featured image

Eklentiyi yükledikten sonra yapmanız gereken aktifleştirmek ve Ayarlar -> Ortam’a gitmek. Burada aşağıdaki gibi bir görüntüyle karşılaşacaksınız.

wordpress thumbnail
wordpress thumbnail

Select default featured image‘ kısmından öne çıkarılmış görseli belirleyebilir, öne çıkarılmış görseli olmayan yazılarda bu görseli gösterebilirsiniz. Umarım yazım faydalı olmuştur.

2 Comment

  1. Oğuz Alp says:

    Değerli bilgiler için teşekkürler, kolay gelsin.

  2. Atakan says:

    Sizi takip eden bir webmaster kitleniz var, bu yazıdan faydalanmış olduk. Diğer wp ve seo ipuçlarını da bekliyoruz uğur.

Yorumlar Kapalıdır.