Feedburner Abonelerine Özet Gönderme

Eğer sitenizde/blogunuzda email aboneliği için feedburner kullanıyorsanız ve abonelerinize tüm içeriğin değil de sadece özetinin yollanmasını istiyorsanız yapmanız gerekenleri yazacağım. Bu yazıyı yazmamın asıl sebebi beni de etkileyen, Adsense’in özet akışları için reklamları 3 Aralık 2012 tarihinde tamamen kaldıracak olması. Eskiden bloglarımın email abonelerine tüm içeriği yolluyordum ve siteye gelmeseler de özet akışları için adsense üzerinden geliri oluyordu. Artık bu olmayacağı için ben de abonelerime özet içerik yollamaya karar verdim. Sitelerimin abone sayısı toplamı yaklaşık 40.000’lerde olunca bunu uygulamak şart oluyor. Sizler de abonelerinize yazınızın belirli bir kısmını yollamak istiyorsanız şu adımları uygulayın;

  1. Feedburner’a giriş yapın
  2. Üstteki bölümlerden ‘Optimize’ linkine tıklayın.
  3. Sol tarafta açılan linklerden ‘Summary Burner’ yazana tıklayın.
  4. Açılan sayfada ‘Maximum Length’ yazan bölüm abonelere kaç karakterlik kısmı yollayacağınız, ‘Teaser’ ise özetten sonraki açıklamadır.

Kolay gelsin.

2 Comment

  1. Rıdvan ÖZKAN says:

    Çok teşekkürler hocam. Neredeyse tüm gece bu yazıyı aradım durdum. Emeğinize sağlık.

  2. Top 10 says:

    Yazı için teşekkürler. Email ile yazının tamamının gitmesi hiç uygun değildi. Uyguladım yazdığınız şekilde. Bir de sorum olacaktı; email abone sayısı sıfır görünüyor, halbuki 4 arkadaşımı abone yaptım ve feed emaillerini alıyorlar. Feedburner hesabı henüz yeni ondan olabilir mi?

Yorumlar Kapalıdır.