Skip to content Skip to footer

Turkcell

Telefon kullanmaya başladığımdan bu yana aynı Turkcell hattımı düzenli olarak kullanıyorum. Fiyat olarak biraz pahalı olsa da kalitesinde şimdiye kadar problem yaşamadım. Bugün yaşadığım bir olay beni biraz Turkcell’den soğuttu.

Dün Turkcell haftalık internet paketimi iptal etmiştim. Ardından mesaj geldi 50MB aboneliğiniz iptal edilmiştir. 25/02/2009 tarihine kadar paketi kullanabilirsiniz diye. Bugün saat 10.00’da bir mesaj daha geldi. Kalan haklarınızı mevcut paketinizin bitim zamanına kadar kullanabilirsiniz diye. Mesajı okuduktan sonra paketin süresi bugün gün sonunda dolacak herhalde diye algıladığım için maillerimi kontrol ettim telefondan. Gelen mailleri gördüm ve herhangi bir maili okumadım. Hattımda 70 kontör vardı. Mailden çıktıktan sonra kalan kontörünüz -29’u görünce şok oldum.

Ardından müşteri hizmetlerini aradım ama herhangi bir sonuca ulaşamadık. Kendisi süreniz dolmuş, siz de internete girmişsiniz ve kullandığınız miktar kontör olarak düşmüş dedi. Sadece mail kontrolü sırasında hattımda 100 kontör çekmiş oldu Turkcell. Sağ olsun. Abime yazın yurtdışı tatili sırasında 1250TL civarı geçirmişti Turkcell. Siz siz olun bizim yaptığımız hatalara düşmeyin. Hazır paketler var onları kullanın ya da hiç kullanmayın. Ben şimdiye kadar paket kullanıyordum zaten ama kriz dönemi diye tasarruf yapayım dedim, yapmaz olaydım (: Neyse şu anda hattımda -29 kontör var. Çok ilginç değil mi?

5 Comments

 • Hüseyin Berberoğlu
  Posted 26 Şubat 2009 at 11:43

  Her şeye rağmen, hala Turkcell’i seviyorum :) Geçirme olayına da katılmıyorum. Her şeyin bir ücretlendirmesi var sonuçta, bunu bilmeden konuşup sonra fazla gelince geçirdiler dememek lazım. Ücretlendirmenin dışına çıkamazlar sonuçta.

  Senin 70 kontörünün birden gitmesinin de bir açıklaması vardır eminim. Senin telefonunun sistemi de önemli. Eğer mail başlıklarıyla birlikte mail içeriğini dolayısıyla içindeki resimleri de çekiyor ama sadece başlıkları gösteriyorsa bu kadar kontörün gitmesi normal. Keşke kullanım sonunda gelen mesaj yoluyla kaç kb kullanım yaptığını görebilseydin oradan net sonuca ulaşırdın.

  Şu bir gerçek ki paketsiz gprs gerçekten çok pahalı, acil durumlar dışında kullanmamak gerek.

  Tek anlamadığım şey -29 kontör kalması. Artık -19 sınırı -29 mu oldu yoksa ? Ara şu Turkcell’i de bir daha sor bu nasıl oluyor diye. Merakta kalmayalım.

 • Post Author
  Uğur SAMSA
  Posted 26 Şubat 2009 at 19:03

  İnterneti kullanırken kontörün -20’nin altına düştüğünü geç anlamışlardır sanırım. Bir de geçirme olayından kastım kandırma değil. Belirli bir ücretlendirmesi vardır tabi ki. Müşteri hizmetleri 30KB 2 kontör dedi.

  Yukarıda paket harici acil durumlar dışında kullanmamak gerek yazmışsın. Bahsettiğim geçirme bu.

 • can
  Posted 27 Şubat 2009 at 17:32

  Dayının yazını okudum ŞOKE oldum. TURKCELL gerçekten ayıp etmiş kulaklarını çekmek lazım.

 • ilkay
  Posted 14 Mart 2009 at 10:16
 • Hakan
  Posted 04 Mayıs 2009 at 22:00

  Aferin iyi du$unmu$sun

Comments are closed.